Благодійний хакатон Kindhack відбувся!

29-30 березня вперше у Львові відбулася благодійна IT подія розробки суспільно-корисного програмного забезпечення.

Kindhack – дводенний благодійний хакатон для програмістів, дизайнерів та тестерів, який організувала голландська IT компанія “Symphony Solutions”. Подія була доволі неформальною – учасники обирали ідею проекту, котра їм найбільше припала до душі, самостійно формували команду та втілювали в життя суспільно-корисні ІТ рішення!

Головним завдання було написати максимально робочу версію програмного забезпечення та презентувати результати роботи наступного дня.

Деталі під катом.

Kind Hack

 

На балагодійний хакатон Kindhack були запрошені представники благодійних та некомерційних організацій, які розповіли про сучасні потреби суспільства та запропонували ідеї для їх вирішення з використанням інформаційних технологій.

 

Серед організацій були WWFУкраїнська Біржа БлагодійностіПритулок Милосердя, L`arche Ковчег та ін. На офіціне відкриття події завітали представник Львівської міської Ради Сергій Кіраль, почесний консул Голандії у Львові – Богдан Панкевич, а також гості з Нідерландів.

 

Які результати хакатону? Після 30 годин нон-стоп програмування, нетворкінгу, кави і ще раз програмування команди презентували результати своєї роботи.Загалом, в межах хакатону було розроблено та представлено десять пропотипів програмного забезпечення. Три найкращі проекти визначилися шляхом голосування учасниками хакатону, переможці отримали дипломи та цінні призи. Опісля, всі прототипи програмного забезпечення передаються авторам ідей для подальшого допрацювання та реалізації!

Переможем благодійного хакатону став Олексій Сивоконь, корінний харків’янин, що переїхав до Львова нещодавно. Протягом 30 год Олексій створив Spell Checker UA – це додаток, який перевіряє тексти на наявність помилок та допомагає писати чистою українською людям, для яких основною мовою є російська. Додаток забезпечує виправлення не лише орфографічних, але і стилістичних помилок, підбір численних синонімів до російських слів, виправлення русизмів, можливість запам’ятовувати виправлені помилки для подальшого тренування, щоб не робити їх знову та ін.)

Друге місце посіла команда, що розробила проект WeLviv – «Портрет Львова», який презентуватиме Львів очима відомих, і не зовсім, львів’ян. Борис Купар, Роман Маков’як та Євген Шикірявий намалювали дизайн та розробили веб додаток, що зіскановує QR коди фотографій львів’ян, котрі будуть розміщені на зубцях Львівської ратуші, та дає можливість різними мовами подивитися чи прочитати їх бачення Львова. Ідею для проекту запропонував голандський урбаніст Kees Van Ruyven, разом з голандським архітектором Friso ten Holt, а також Діаною Борисенко. Проект планується реалізувати до кінця 2014 року.

 

Kind Hack

Третє місце у команди, що розробила проект CityRep. Дмитро Андреєв  запропонував розробити моб- та веб- додаток – карту Львова з можливістю позначати проблему міста (відкритий люк, припаркований автомобіль у невідповідному місці тощо), завантажувати фото та повідомляти Львівську Міську Раду. Програма також відображає статус зазначеної проблеми (нова, в процесі вирішення та вирішена). Представники ЛМР надзвичайно зацікавились проектом та будуть надалі співпрацювати з командою розробників для її подальшої імплементації.

 

Подія отримала численні позитивні відгуки, тож планується проводити отакі благодійні хакатони щорічно!

 

Фотозвіт 1ого дня та 2ого дня

Вам також має сподобатись...