[звіт] Як Гуглери з Кракова в Львів летіли

google tech talk lviv

Вчора відбувся перший на теренах України DevFest, в якому взяли участь Гуглери з сусідньої нам Польщі.

2 працівники краківського офісу Google, а саме Девід Островський та Юрій Чорний, приїхали зрання в аеропорт. На небі від самого ранку світило сонце, понад головами співали пташки, жовті листочки поволі линули до землі, вимальовуючи в повітрі найскладніші піруети під дією всемогутньої гравітації та вітру.

Здавалось, субота — ідеальний день для проведення ДевФесту… На жаль, авіалінії мали іншу думку з цього приводу. Вони не хотіли, щоб все було банально. Авіалінії хотіли хардкору! Саме тому літак, яким наші гості повинні були летіти, затримали більше ніж на годину. Як виявилось пізніше, він поламався. Добре, що не навпіл. Наші гості, розуміючи, як їх тут усі чекатимуть, прикинули кілька варіантів добирання, і зрозуміли, що найвигідніше буде добиратись автівками та таксі. Тепер, якщо комусь потрібно буде взнати, як добратись з Кракова у Львів автомобілями, вертайтесь з радістю поділимось маршрутами і лайфхаками.

ivan franko national university of lviv

Тим часом, у самому серці Львова, у Львівському національному університеті на повну котушку йшла підготовка до івенту. Всіх мучило одне запитання, чим зайняти форс-мажорну паузу. З часом почали підтягуватись перші учасники і 439 аудиторія стала заповнюватись людьми. Взагалі, 29 вересня 2012 року ввійде в ІТ-історію України, як день, в який відбулось відразу 4 великі івенти:

2 з цих 4-ох івентів були у Львові, тому декому доводилось вибирати, куди йти. @G3D, навіть, зміг побувати і там і там:

Щоб заповнити цю раптову паузу організатори у форс-мажорних обставинах підготували 2 доповіді.

Спочатку Віталік розповів про нову тулзу від Google для конвертації Java коду в Objective-C: J2ObjC.

j2obcj presented by Vitalik

Натсупною була доповідь Остапа про маленьку, але дуже швидку бібліотеку для компресії/декомпресії даних. snappy.

snappy project presented by Ostap

Оскільки вільного часу було вдосталь, то кожен бажаючий міг розповісти про якийсь свій проект, чи розказати щось цікаве. Тому усі присутні мали можливість послухати доповідь про build engineering від Володі Коваля.

build engineering

Оскільки годинник на той момент вже доходив до 7-ми, то всі пішли їсти піцу/фрукти/пічєньки.

Після короткої паузи Остап почав розказувати про нове в Гуглокартах, а саме про дуже цікавий інструмент, який нещодавно став доступний і українцям: Google MapMaker. MapMaker дозволяє кожному редагувати карти Гугла. Останнім часом, в Україні набирають популярності мепінг-паті — івенти, де збираються зацікавленні в мепінгу люди і разом покращують географічні дані. (Скоро щось подібне буде і у Львові :) ).

Ostap about MapMaker

 MapMaker discussion

Нарешті, після довгого очікування, Гуглери зуміли доїхати! Вони молодці! Не дивлячись ні на що, їм вдалось прибути на цей локальний TechTalk! Відразу з автомобіля, разом з багажем, Юра і Девід прибули в аудиторію!

Спочатку Юра розповів про те, як він потрапив в Google, як йому там зараз працюється і які футболки можна отримати в Google :) Дуже сильно зацікавив аудотрію той факт, що працівники Google можуть постійно харчуватись в офісі. Думаю, нашим компаніям досягнути такого рівня зараз ще буде складно. Думаю, усі студенти захотіли взяти участь у Google Summer Of Code після цієї доповіді. Можливо, разом нам вдасться догнати і перегнати Індію/США по кількості учасників у програмі. Цього року українців було лише 25, топові країни мали по over 100 учасників.

Iurii Chernyi about GSoC, work at Google

Iurii about GSoC

Iurii about GsoC

Відразу після Юрія до проектора приступив Девід і почав розказувати про те, чим саме він займається в Google, а саме про Developer Relations. Девід розповів, що більшість девелоперських ресурсів від Гугла буде сконцентрована на https://developers.google.com/. Цікавим є той факт, що Гугл старається відмічати/допомагати визначним девелоперам в певних галузях, тому якщо знаєте таких — пишіть! Оскільки раніше Девід був девелопером, то ще зачепив тему Google App Engine та розповів про різні ніштаки в GAE.

Dawid makes Developers successful

Dawid about Developer Relations at Google

Dawid about GAE

Після Девіда до проектора знову підійшов Юрій і розповів усім, хто протримався до цього моменту, про Android IPC (Inter-Process Communication).

People listening to Googlers

Після усіх доповідей, всі бажаючі могли поспілкуватись з Гуглерами, і повзнавати в них більше цікавої інформації.

На цьому івент закінчився, а двері університету з радістю закрились за спинами останніх відвідувачів, і ЛНУ заслужено пішов відсипатись перед наступним навчальним тижнем. Після івенту гуглери зачекінились в готель, і найстійкіші учасники провели їм екскурсію нічним центром Львова.

Ivan Franko National Univesity of Lviv at night

Більше фоток на Google+Event’і: https://plus.google.com/events/cjgcrh7ojkd4kf9s56iaftdkhi0

Величезне дякую усім присутнім за ваше терпіння! Нехай ваші літаки завжди прилітають вчасно!

До зустрічі!

Вам також має сподобатись...