[звіт] Happy Hour Global Dart Hackaton

Закінчились ще одні вихідні, погода далі дивує усіх своєю неочікуваністю, а у Львові, Києві та Лондоні відбулись хакатони, присвячені Dart’у!

Dart intro

У Львові нас було небагато: всього 19 людей. Хакатон почався в 10, а закінчився піццою десь по 8ій вечора. Учасники поділились на 5 команд і представили в результаті 5 класних проектів! А тепер трошки детальніше…

Після короткого інтро, паролів до wifi, розміщення туалетів і опису інших житттєво-важливих місць, учасників хакатону привітав інженер з Google Dart Team Ларс Бак.
Lars Bak Google Dart Team

Після Ларсового виступу з’єднались з Києвом по хенгауту і обмінялись привітами з Тімуром. Яким би глючним і нестабільним не був Хенгаут, він нас здорово виручав.

Цікавим був хенгаут одночасно з Лондонським і Київським GTUG’ами. З Лондона з нами спілкувався один з розробників Dart’у — Seth Ladd. Рідко випадає можливість поговорити наживо з розробниками технології, з якою працюєш. Хенгаути допомагають стирати ці межі. На час першого хенгауту люди ще мало познайомились з Dart’ом, тому майже не виникало питань. Більше поділились новинами з фронтів різних хакатонів і домовлись через кілька годин знову сконтактувати і позадавати запитання. Це змотивувало декого врешті-решт сісти і детальніше розбіратись з Dart’ом. Сет виявився дуже прикольним і енергійним чуваком, з радістю відповідав на наші і київські питання. Щастя йому і здоров’я!

Hangout with Seth Ladd via @dexxtr
Хенгаут з Сетом via @dexxtr

Кажуть, розумова праця сильно виснажує людей! Тому потрібно постійно підкріплювати себе різними ніштяками. Стіл був заставлений вазами з пічєньками, чай/кава за бажанням.
Пєчєньки!

Але відбути увесь хакатон на пічєньках непросто: в обід добрі чарівники притягнули ящики з обідами для учасників.

Як я вже був написав, на хакатон зібралось 14 учасників. До останнього моменту я пережавав, що на хакатон збереться значно менше. Зареєстрованих було ~30, Dart — нова і маловідома мова, а погода зранку радувала усіх теплим сонцем… всі ці фактори насторожували. Та, незважаючи ні на що, на хакатоні було 5 команд: Rebbix, Error 404, dart, binary, DartVader (команди згадані у довільному порядку завдяки сервісу random.org).

 • Команда Rebbix була представлена 3ма хлопцями з однойменної компанії. Вони портували Haskell’івську бібліотеку для автоматичного тестування QuickCheck на Dart. Вони постарались і вижали з Dart’а максимум у створенні DSL’ок. Результат їхньої роботи можете подивитись у їхньому репозиторії: https://github.com/rebbix/dart-quickcheck.
  Rebbix hacking
 • Команда Error 404 реінкарнували усім відому гру хрестики нулики на dart.
  крім того, вони написали АІ для браузера, щоб користувачі не зійшли з розуму граючи самі з собою. Як би сильно хлопці не хотіли виступати першими, всемогутній Random.org вказав саме на них, тому Error 404 відкривали нашу демо-сесію.
  Error 404, xo
 • Створена на самому івенті команда dart, заварила суп з HTML5, CSS3 і Twitter Search API, та додали dart’у до смаку. Блюдо було подане у каструлі кубічної форми, якою можна крутити-вертіти як завгодно.
  dart team hacking
 • Команда binary взялась за створення додатку до Chrome на dart. Вони, як і учасники хакатонів з інших міст, стикнулись з проблемою доступу до API Chrome, для чого dart був зовсім не готовий. Але хаки ніхто не відміняв, тому їм, зрештою, вдалось прикрутити dart до Chrome’а.
  binary, dart, chrome api
 • Залишилось описати досягнення 5-ої команди, DartVader. Хлопці взяли контролер від Wii, і через Web-socket’и управляли веб-сторінкою. Для комунікації вони написали простенький сервер, який забирав з bluetooth’а параметри Wii і віддавав їх сторінці.
  DartVader having fun with Wii controller

Програмувати безупинно кілька годин реально, але відриватись і відпочивати теж потрібно! Посередині хакатону до нас приїхали дівчатка з Red-bull і підняли усім настрій та бажання програмувати далі!
Red Bull girlzzz (o)_(o)
Крім того, в приміщенні Global Logic’а, біля мітінг-румів, де ми були, стоїть величезна плазма з xbox’ом та kinect’ом.
kinect adventures + gdglviv orgs

Отак, поєднуючи програмування і розваги, наблизився цей день до завершення. А, разом з тим, і до найцікавішого — демо-фесту!
projector, gdglviv results

Всі проекти і учасники були дуже класними і неординарними, та хакатон завжди передбачає якийсь спосіб оцінення результатів :) На цей раз ми вирішили не користуватись всемогутнім Random’ом, а звернутись до самих учасників. Кожен на папірці писав назву 2-ох команд, проекти яких найбільше сподобались. По результатах голосування перемогли команди DartVader (13 голосів) і dart (14 голосів).
DartVader з подарунками
Команда DartVader
dart team, 3d cube
Команда dart

Після вручення символічних призів, усі дружньо відправились винищувати піцу та пиво, гратись з kinect’ом, підтягуватись та спілкуватись!

По мірках хакатонів, 5 проектів для групи в 14 людей — це дуже прикольний результат. А 5 достойних і вражаючих проектів — це взагалі шикарно! Це був сильний хакатон, де люди старались, шукали і знаходили нестандартні рішення: від технічно-хадркорних до візуально-захоплюючих! Можливо, причиною цього був сам Dart, який, завдяки своїй сирості, відповідає трушному андеграундному духу хакатону!

Дякуємо усім учасникам, хенгаутівцям, і всім, хто допомагав зробити цей хакатон таким, який він вийшов :)
Thanks a lot, guys! That was amazing!
Kim-chi!

Окремо дякуємо за післяхакатонний фідбек :) Дякуємо за ідеї, баги пофіксим :) Є над чим трудитись :)

*більше фоток в гуглоплюсі: http://goo.gl/XffYw

*більше відео на ютубі: http://goo.gl/fWOYD

Вам також має сподобатись...